Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Ogłoszenie o naborze nr 18190ARCHIWALNE z dnia 18.11.2017 r.
-
Oferty do
24
listopada
2017
-
Wymiar etatu
1
-
Stanowiska
1
-
Status
koniec naboru
-
Dodatkowe
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki
- złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
- spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
- po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.
ZastępstwoOgłoszenie z tym symbolem oznacza, że urząd poszukuje kandydatów do pracy na czas przewidywanej nieobecności swojego pracownika. Jeśli w ogłoszeniu nie wskazano okresu zastępstwa, możesz o to spytać w urzędzie. Osoba zatrudniona na zastępstwo jest członkiem korpusu służby cywilnej.
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko
starszy specjalista
do spraw: kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolach i szkołach specjalnych oraz ośrodkach
w Wydziale Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego
Warszawa
Ministerstwo Edukacji Narodowej
al. J.Ch. Szucha 25
00-918 Warszawa
WARUNKI PRACY
ZAKRES ZADAŃ
- Monitoruje i analizuje skuteczność realizacji zadań przez inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola i szkoły ogólnodostępne i integracyjne, przedszkola i szkoły zorganizowane w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej w celu systematycznego podnoszenia jakości kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Współpracuje z Departamentem Kształcenia Ogólnego w realizacji działań związanych ze sprawowaniem nadzoru pedagogicznego nad wykonywaniem zadań przez kuratorów oświaty w zakresie zapewnienia prawidłowej jakości kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w innych formach wychowania przedszkolnego, przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych i integracyjnych oraz przedszkolach i szkołach zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.
- Współpracuje z innymi resortami, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Rzecznikiem Praw Dziecka, kuratorami oświaty, jednostkami samorządu terytorialnego, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz innymi podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży w zakresie zapewnienia prawidłowej realizacji kształcenia i wychowania, udzielania wsparcia dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ich rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej przez inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola i szkoły ogólnodostępne i integracyjne oraz przedszkola i szkoły zorganizowane w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.
- Planuje działania strategiczne i rozwojowe (krótkoterminowe i długoterminowe) oraz opracowuje projekty rozwiązań organizacyjnych i prawnych, dotyczących organizacji kształcenia specjalnego oraz udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodzicom i nauczycielom przez inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola i szkoły ogólnodostępne i integracyjne oraz przedszkola i szkoły zorganizowane w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.
- Współpracuje z Departamentem Kształcenia Ogólnego w zakresie nadzorowania i koordynowania wykonywania nadzoru pedagogicznego na terenie kraju oraz nadzorowania działalności kuratorów oświaty w zakresie działania systemu kształcenia specjalnego oraz udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodzicom i nauczycielom przez inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola i szkoły ogólnodostępne i integracyjne oraz przedszkola i szkoły zorganizowane w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.
- Przygotowuje materiały merytoryczne, analizy i sprawozdania z zakresu prowadzonej tematyki dla kierownictwa MEN, Rady Ministrów, parlamentu, agend rządowych, w celu przedstawienia aktualnego stanu oraz ewentualnych kierunków zmian, a także przygotowuje wkład merytoryczny do projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz do programów rządowych w celu wspierania zadań dot. kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
- Upowszechnia zasady organizacji kształcenia i wychowania oraz udzielania wsparcia dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przez inne formy wychowania przedszkolnego, przedszkola i szkoły ogólnodostępne i integracyjne oraz przedszkola i szkoły zorganizowane w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także upowszechnia zasady współpracy ww. jednostek systemu oświaty z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, przedszkolami i szkołami specjalnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi, ośrodkami rewalidacyjno-wychowawczymi, młodzieżowymi ośrodkami socjoterapii oraz młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi.
WYMAGANIA NIEZBĘDNE
- Wykształcenie: wyższe
- staż pracy: 2 lata w obszarze oświaty lub 1 rok stażu pracy w nadzorze pedagogicznym
- przygotowanie pedagogiczne
- znajomość prawa oświatowego
- znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
- znajomość problematyki kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
- znajomość procesu legislacyjnego
- znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (podział, zasady organizacji i działania), w tym służby cywilnej (organizacja i obowiązki członków korpusu służby cywilnej)
- umiejętności analityczne
- komunikatywność
- umiejętność współpracy
- odporność na stres
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
WYMAGANIA DODATKOWE
- Wykształcenie: wyższe magisterskie z zakresu psychologii lub pedagogiki
- staż pracy: 1 rok na stanowisku wymagającym przygotowania pedagogicznego
- dodatkowe formy doskonalenia zawodowego w zakresie zarządzania oświatą lub administracji publicznej
- znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
- umiejętność przygotowywania prezentacji
- umiejętność wystąpień publicznych
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- kopie dokumentów potwierdzających posiadanie przygotowania pedagogicznego
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE
- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych form doskonalenia zawodowego w zakresie zarządzania oświatą lub administracji publicznej
- kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1) lub oświadczenie o posiadaniu wymaganej znajomości języka angielskiego
TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
- Dokumenty należy złożyć do: 24.11.2017
- Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
- Miejsce składania dokumentów:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
al. J.CH. Szucha 25, pok. 61
00-918 Warszawa
(z dopiskiem „Oferta pracy: DWKI/WSPE/StS/5 B49 zastępstwo")
INNE INFORMACJE:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Do składania dokumentów zachęcamy osoby niepełnosprawne.
Oferty złożone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) lub oferty niekompletne (tj. niezawierające prawidłowych i podpisanych oświadczeń oraz wszystkich wymaganych dokumentów wymienionych w „wymaganych dokumentach i oświadczeniach”), zostaną odrzucone. Kopie dokumentów dot. stażu pracy / doświadczenia zawodowego, muszą potwierdzać zamknięty okres oraz wymagany obszar zatrudnienia.
Zachęcamy do skorzystania ze wzorów oświadczeń, które są dostępne na stronie BIP MEN, w zakładce "Praca" ”wzory oświadczeń do naboru”, hiperłącze: Praca / Wzory oświadczeń do naboru oraz do składania cv w formacie Europass - http://europass.cedefop.europa.eu/pl/documents/curriculum-vitae.
Przekazanie kopii dokumentów wymienionych w części „kopie innych dokumentów i oświadczenia” nie jest obowiązkowe. Kopie te stanowią jednak podstawę potwierdzenia spełniania wymagań dodatkowych zawartych w ogłoszeniu.
W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.
Kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów naboru zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem o ich terminie.
Nadesłane oferty, z wyjątkiem oferty wybranego kandydata, zostaną komisyjnie zniszczone.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 34-74-244, 34-74-852 lub 34-74-170.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.