Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie
Ogłoszenie o naborze nr 13887ARCHIWALNE z dnia 04.08.2017 r.
-
Oferty do
9
sierpnia
2017
-
Wymiar etatu
1
-
Stanowiska
1
-
Status
koniec naboru
-
Dodatkowe
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki
- złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
- spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
- po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.
ZastępstwoOgłoszenie z tym symbolem oznacza, że urząd poszukuje kandydatów do pracy na czas przewidywanej nieobecności swojego pracownika. Jeśli w ogłoszeniu nie wskazano okresu zastępstwa, możesz o to spytać w urzędzie. Osoba zatrudniona na zastępstwo jest członkiem korpusu służby cywilnej.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko
starszy inspektor
do spraw: strategicznych ocen oddziaływania na środowisko
Wydział Ocen Oddziaływania na Środowisko
Lublin
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie ul. Bazylianówka 46, 20-144 Lublin
WARUNKI PRACY
ZAKRES ZADAŃ
- Prowadzi sprawy związane z opiniowaniem projektów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, planów zagospodarowania przestrzennego oraz strategii rozwoju regionalnego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko w celu zapewnienia właściwej polityki przestrzennej i strategii rozwoju. w przypadku potrzeby koordynuje zadania w tym zakresie.
- Prowadzi sprawy związane z opiniowaniem projektów polityk, strategii, planów, programów w dziedzinie przemysłu, energetyki, transportu, telekomunikacji, gospodarki wodnej, gospodarki odpadami, rolnictwa, rybołówstwa, turystyki i wykorzystania terenu, opracowywanych lub przyjmowanych przez organy administracji, wyznaczających ramy dla późniejszej realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wymagających przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wraz z prognozami oddziaływania na środowisko w celu zapewnienia właściwej polityki przestrzennej i strategii rozwoju, w przypadku potrzeby koordynuje zadania w tym zakresie.
- Prowadzi sprawy związane z opiniowaniem w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektów polityk, strategii, planów, programów innych niż ww. wymienione, których realizacja może spowodować znaczące oddziaływanie na obszary NATURA 2000 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w przypadku potrzeby koordynuje zadania w tym zakresie.
- Uzgadnia konieczność przeprowadzenia oraz możliwość odstąpienia od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w przypadku potrzeby koordynuje zadania w tym zakresie.
- Uzgadnia zakres informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko dokumentów planistycznych oraz innych, których zapisy wyznaczają ramy dla realizacji przedsięwzięć, w celu wskazania gminom i urbanistom najważniejszych aspektów z zakresu ochrony środowiska koniecznych do uwzględnienia zarówno podczas sporządzania ww. dokumentów, jak i prognoz, tak aby dokumenty były zgodne z przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska i gwarantowały zrównoważony rozwój województwa, w przypadku potrzeby koordynuje zadania w tym zakresie.
- Opiniuje potrzebę przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w postępowaniach w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, w przypadku potrzeby koordynuje zadania w zakresie opinii branżowych, w celu zapewnienia uwzględnienia wymagań ochrony środowiska przy realizacji i eksploatacji inwestycji.
- Uzgadnia w formie postanowień środowiskowe warunki realizacji przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w ramach postępowania w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko zmierzającego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, koordynuje zadania w ramach procedury w celu określenia warunków realizacji przedsięwzięcia minimalizujących jego oddziaływanie na środowisko.
- Przygotowuje deklaracje organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną w sprawie spełniania przez przedsięwzięcia wymagań wynikających z Ramowej Dyrektywy Wodnej dla projektów współfinansowanych z funduszy unijnych .
WYMAGANIA NIEZBĘDNE
- Wykształcenie: średnie ogólnokształcące
- doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy w pracy związanej z ochroną środowiska
- znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, prawo ochrony środowiska, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, o ochronie przyrody, prawo wodne,
- znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
- zdolność analitycznego myślenia
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
- umiejętność analizy opracowań eksperckich,
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
WYMAGANIA DODATKOWE
- Wykształcenie: wyższe w zakresie ochrony środowiska, geografii lub pokrewne
- doświadczenie zawodowe: 6 miesięcy w administracji publicznej
- asertywność,
- kreatywność w działaniu,
- umiejętność prowadzenia rozmów i negocjacji,
- znajomość przepisów unijnych dotyczących ocen oddziaływania na środowisko.
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE
- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
- Dokumenty należy złożyć do: 09.08.2017
- Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
- Miejsce składania dokumentów:
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, ul. Bazylianówka 46, 20-144 Lublin
z dopiskiem: "Oferta pracy na stanowisko starszy inspektor do spraw strategicznych ocen oddziaływania na środowisko w Wydziale Ocen oddziaływania na Środowisko" - nabór na zastępstwo.
INNE INFORMACJE:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Etapy naboru na stanowisko będą następujące: 1) weryfikacja ofert pod względem spełnienia wymagań formalnych - niezbędnych, 2) test wiedzy w przypadku powyżej 12 osób spełniających wymagana, 3) analiza studium przypadku połączona z rozmową kwalifikacyjną z elementami wywiadu kompetencyjnego. Wysokość wynagrodzenia na stanowisku pracy wynosi brutto około 2 250,00 zł. Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie. Dokumenty należy przesłać listownie lub składać osobiście w sekretariacie RDOŚ w Lublinie (decyduje wpływ oferty do urzędu). Oferty kandydatów nie wyłonionych możliwe są do odebrania w ciągu 2 tygodni od dnia opublikowania wyniku naboru. Oferty kandydatów wyłonionych, a niezatrudnionych możliwe są do odebrania w terminie 3 miesięcy od objęcia stanowiska przez wybranego kandydata. Niewykorzystane oferty i nieodebrane w terminie zostaną zniszczone komisyjnie. Prosimy o podanie telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 81 71 06 504 i 81 71 06 510. Nabór na zastępstwo za nieobecnego pracownika do końca stycznia 2019 r.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualna czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.