Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Ogłoszenie o naborze nr 15256ARCHIWALNE z dnia 13.09.2017 r.
-
Oferty do
27
września
2017
-
Wymiar etatu
1
-
Stanowiska
1
-
Status
koniec naboru
-
Dodatkowe
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki
- złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
- spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
- po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.
ZastępstwoOgłoszenie z tym symbolem oznacza, że urząd poszukuje kandydatów do pracy na czas przewidywanej nieobecności swojego pracownika. Jeśli w ogłoszeniu nie wskazano okresu zastępstwa, możesz o to spytać w urzędzie. Osoba zatrudniona na zastępstwo jest członkiem korpusu służby cywilnej.
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko
inspektor wojewódzki
do spraw: zrównoważonego rozwoju
w Wydziale Infrastruktury
Katowice i teren woj. śląskiego
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
ul. Jagiellońska 25
40 - 032 Katowice
WARUNKI PRACY
ZAKRES ZADAŃ
- Przeprowadzanie kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego (JST) celem oceny wykonywania przez te organy zadań z zakresu administracji rządowej objętych działami: środowisko i gospodarka wodna pod względem rzetelności, legalności, terminowości ich wykonywania oraz opracowania zaleceń pokontrolnych.
- Przeprowadzanie kontroli w JST celem merytorycznej oceny prawidłowości i rzetelności wykorzystania przyznanych środków finansowych w ramach dotacji celowych na zabiegi ochrony czynnej i konserwatorskiej na obiektach i obszarach objętych ochroną prawną oraz środków w ramach dotacji podmiotowych dla Spółek Wodnych na wykonanie zadań wynikających z Prawa wodnego oraz opracowania zaleceń pokontrolnych.
- Opiniowanie pod względem merytorycznym i formalnym uchwał wydanych przez organy JST z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami, programów usuwania azbestu oraz programów ograniczenia niskiej emisji w celu oceny zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz przekazania opinii do Wydziału Nadzoru Prawnego odpowiedzialnego za opracowanie ostatecznych projektów rozstrzygnięć nadzorczych, skarg do sądu administracyjnego oraz wskazań na nieistotne naruszenie prawa.
- Prowadzenie postępowań administracyjnych w celu przygotowania projektów decyzji dotyczących m.in. ustalenia terminu oraz warunków wycinki drzew i krzewów z ich uprzątnięciem na nieruchomościach objętych decyzją o pozwoleniu na realizację inwestycji, stwierdzenia wygaśnięcia decyzji ws. pozwoleń wodno-prawnych na szczególne korzystanie z wód dla celów rybackich oraz ustanowieniu stref ochronnych.
- Opiniowanie pod względem merytorycznym uchwał sejmiku województwa w zakresie ustanawiania i znoszenia aglomeracji w rozumieniu ustawy Prawo wodne w celu oceny zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz przekazania opinii do Wydziału Nadzoru Prawnego odpowiedzialnego za opracowanie ostatecznych projektów rozstrzygnięć nadzorczych, skarg do sądu administracyjnego oraz wskazań na nieistotne naruszenie prawa.
- Uzgadnianie projektów aktów prawa miejscowego stanowionych przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki w celu oceny zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.
- Uzgadnianie projektów gminnych dokumentów planistycznych celem stwierdzenia zgodności z ustaleniami programów zawierających zadania rządowe służące realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu krajowym, prowadzonych przez ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.
- Udostępnianie informacji o środowisku i jego ochronie w celu zapewnienia społeczeństwu informacji o stanie środowiska na obszarze województwa śląskiego.
WYMAGANIA NIEZBĘDNE
- Wykształcenie: wyższe na kierunku ochrona środowiska lub inżynieria środowiska lub prawo
- doświadczenie zawodowe: 1 rok w administracji publicznej na stanowiskach urzędniczych związanych z realizacją zadań z zakresu ochrony środowiska lub/i inżynierii środowiska
- znajomość ustaw: Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne, o ochronie przyrody, o lasach, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, wraz z rozporządzeniami wykonawczymi do nich;
- znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej;
- znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego;
- znajomość Regulaminu postępowania kontrolnego obowiązującego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, w tym metodologii prowadzenia i dokumentowania kontroli ustalonej w ww. dokumencie;
- znajomość ustaw: o służbie cywilnej, o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
- znajomość zarządzenia PRM ws. wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej;
- znajomość Statutu i Regulaminu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach;
- rzetelność;
- terminowość;
- nastawienie na rozwój;
- zorientowanie na osiąganie celów;
- umiejętności analityczne;
- umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawnych;
- kreatywność;
- skuteczna komunikacja;
- umiejętność współpracy;
- samodzielność;
- inicjatywa,
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
WYMAGANIA DODATKOWE
- doświadczenie zawodowe: 2 lata w administracji publicznej na stanowiskach urzędniczych związanych z realizacją zadań z zakresu ochrony środowiska lub/i inżynierii środowiska;
- w przypadku wykształcenia na kierunku prawo - studia podyplomowe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska;
- przeszkolenie z zakresu Kodeksu postępowania administracyjnego;
- znajomość ustaw: o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
- podejmowanie decyzji;
- odpowiedzialność.
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE
- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
- Dokumenty należy złożyć do: 27.09.2017
- Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
- Miejsce składania dokumentów:
Śląski Urząd Wojewódzki
Biuro Obsługi Klienta
ul. Jagiellońska 25, pokój 161, parter
40 - 032 Katowice z dopiskiem "Oferta pracy – inspektor wojewódzki ds. zrównoważonego rozwoju – umowa na zastępstwo"
INNE INFORMACJE:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Wzory oświadczeń wymaganych przy składaniu dokumentów znajdują się na stronie internetowej Urzędu: bip.katowice.uw.gov.pl, w zakładce ,,Praca ŚUW” (wzory oświadczeń).
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data stempla pocztowego/ data dostarczenia do Urzędu).
Informacja o zakwalifikowaniu kandydatek/kandydatów do kolejnego etapu naboru oraz o metodach i technikach stosowanych na danym etapie będzie przekazywana kandydatkom/kandydatom przez pracowników Biura Organizacyjno-Budżetowego drogą telefoniczną lub – w razie niemożności skontaktowania się w ten sposób – drogą elektroniczną (e – mail).
Informację o niezakwalifikowaniu się do kolejnego etapu naboru, każda kandydatka/każdy kandydat może pozyskać drogą telefoniczną. Oferty można odebrać w terminie 3 miesięcy od daty zakończenia naboru. Po tym terminie Komisja zastrzega sobie prawo do zniszczenia dokumentów. Zachęcamy osoby niepełnosprawne do składania ofert.
Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Dodatkowe informacje, w tym o wysokości proponowanego wynagrodzenia, można uzyskać pod numerami telefonów: (032) 20-77-246 lub (032) 20-77-796.
Planowany termin zatrudnienia: październik/listopad 2017 r.