Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie
Ogłoszenie o naborze nr 26136ARCHIWALNE z dnia 26.04.2018 r.
-
Oferty do
14
maja
2018
-
Wymiar etatu
1
-
Stanowiska
1
-
Status
koniec naboru
-
Dodatkowe
Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki
- złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
- spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
- po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko
starszy specjalista
do spraw: międzynarodowych struktur wojskowych
w Oddziale Planowania Wsparcia Dowodzenia i Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Zarządu Kierowania i Dowodzenia – P6
Warszawa
Ministerstwo Obrony Narodowej
Al. Niepodległości 218
00-911 Warszawa
WARUNKI PRACY
ZAKRES ZADAŃ
- Udział w procesie negocjacji projektów umów międzynarodowych z przedstawicielami dowództw, jednostek oraz instytucji NATO w celu uregulowania statusu prawnego międzynarodowych struktur wojskowych w Polsce oraz określenia zasad i zakresu wsparcia realizowanego na ich rzecz przez Polskę, jako Państwo Gospodarza.
- Opiniowanie projektów dokumentów organizacyjnych i planistycznych (porozumień technicznych, decyzji MON) dotyczących procesu planowania, realizacji i zabezpieczenia przedsięwzięć szkoleniowych oraz ćwiczeń międzynarodowych realizowanych na terytorium RP lub z udziałem Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa.
- Sprawowanie funkcji Sekretarza Resortowego Zespołu ds. utworzenia 3 NSB i prowadzenie spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem Zespołu.
- Przygotowywanie projektów aktów prawnych (decyzji MON, rozkazów Szefa Sztabu Generalnego WP) w sprawie zabezpieczenia funkcjonowania sojuszniczych struktur w Polsce, przedsięwzięć szkoleniowych oraz ćwiczeń międzynarodowych realizowanych na terytorium RP.
- Udział w pracach Zespołu Projektowego ds. Obrony w Cyberprzestrzeni realizowanych przez Europejską Agencję Obrony (ang. European Defence Agency – EDA) w celu wymiany, gromadzenia i aktualizacji informacji dotyczących projektów realizowanych w EDA i UE w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz analizowanie możliwości ich wykorzystania/lub wdrożenia w Siłach Zbrojnych RP.
- Opracowywanie i aktualizowanie materiałów informacyjnych dotyczących funkcjonowania międzynarodowych struktur wojskowych w Polsce w celu przygotowania bieżących i okresowych sprawozdań, notatek i meldunków.
- Udział w procesie identyfikacji potrzeb dla zdolności operacyjnych oraz definiowaniu wymagań operacyjnych w Podsystemie Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, a także procesie oceny stanu funkcjonowania Podsystemu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego.
- Udział w opracowywaniu „Planu rozwoju systemu funkcjonalnego wsparcia dowodzenia” oraz wytycznych Organizatora Systemu Funkcjonalnego Wsparcia Dowodzenia.
WYMAGANIA NIEZBĘDNE
- Wykształcenie: wyższe
- Powyżej 1 roku w obszarze współpracy międzynarodowej
- Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym B2
- Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „tajne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „tajne”
- Znajomość: ustawy o umowach międzynarodowych, ustawy o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej poza granicami państwa, ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium
- Znajomość: decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie opracowywania, uzgadniania, wydawania i ogłaszania aktów normatywnych oraz innych dokumentów w resorcie obrony narodowej, zarządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej, struktury organizacyjnej MON
- Umiejętności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, dążenia do rezultatu, poszukiwania rozwiązań, komunikacji, w tym komunikacji pisemnej.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających powyżej 1 roku doświadczenia w obszarze współpracy międzynarodowej (np. kopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu)
- Kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228 ze zm.)
- Kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (określonego w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu przeprowadzania postepowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej) lub w przypadku braku ww. kopii dokumentu złożenie pisemnego oświadczenia o znajomości języka angielskiego na poziomie B2- średniozaawansowanym
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE
- Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW
- Dokumenty należy złożyć do: 14.05.2018
- Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
- Miejsce składania dokumentów:
Ministerstwo Obrony Narodowej
Al. Niepodległości 218
00-911 Warszawa
Dokumenty można składać osobiście - Punkt podawczy MON, Al.Niepodległości 218 - wejście od ul. Filtrowej (pn-pt, w godz.7.30-15.30.)
INNE INFORMACJE:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Wynagrodzenie na ww. stanowisku wynosi około 3700 zł brutto plus dodatek za wysługę lat. Pracownikowi może być nadany przez właściwego wojskowego komendanta uzupełnień pracowniczy przydział mobilizacyjny - na podstawie art. 59a ust. 2 i 5 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.
Weryfikacja spełnienia przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części "dokumenty i oświadczenia niezbędne". W związku z tym podkreślamy, że kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia. Procedura naboru do korpusu służby cywilnej w MON nie dopuszcza możliwości uzupełniania aplikacji.
W przypadku kandydatów, którzy nie przedstawią kopii certyfikatu językowego na wymaganym w ogłoszeniu poziomie, zostanie przeprowadzony sprawdzian znajomości języka angielskiego, pod warunkiem złożenia pisemnego oświadczenia o znajomości języka na poziomie wymaganym w ogłoszeniu, tj. B2. Niezbędnym elementem ofert kandydatów jest adres e-mailowy. Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni wyłącznie pocztą elektroniczną o terminie kolejnego etapu naboru. Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć tłumaczenia tych dokumentów, sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
Oferty otrzymane po terminie zostaną uznane za nie spełniające wymagań formalnych (decyduje data wpływu). Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone. Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu (z uwzględnieniem informacji dotyczących miejsca i otoczenia organizacyjno - technicznego stanowiska pracy). Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 261 840 515, 261 840 042.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonanie polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.