Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie

Ogłoszenie o naborze nr 4568ARCHIWALNE z dnia 15.10.2016 r.

  • Oferty do
    28

    października

    2016

  • Wymiar etatu
    1
  • Stanowiska
    1
  • Status
    koniec naboru
  • Dodatkowe
    Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

    Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki

    • złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
    • spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
    • po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.
Nabór zakończony. Wynik naboru dostępny jest TUTAJ


Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

kierownik zespołu

do spraw: bezpieczeństwa i higieny pracy

Zespół ds. BHP w Departamencie Administracyjnym



Miejsce wykonywania pracy:

Warszawa

Adres urzędu:

Ministerstwo Obrony Narodowej
Al.Niepodległości 218
00-911 Warszawa

WARUNKI PRACY

Budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Wewnątrz budynku: winda towarowa, drzwi przeciwpożarowe, bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich-konieczna asysta innego pracownika. Nie występują uciążliwe/ szkodliwe/ niebezpieczne warunki pracy. Zagrożenie korupcją.

ZAKRES ZADAŃ

  • Kierowanie podległym zespołem poprzez delegowanie zadań, dokonywanie oceny pracy pracowników, udzielanie im pomocy merytorycznej i wsparcia w rozwiązywaniu problemów w celu zapewnienia odpowiedniej jakości realizowanych zadań.
  • Przeprowadzenie kontroli warunków pracy, przestrzegania przepisów bhp oraz zakazu używania wyrobów tytoniowych w komórkach organizacyjnych Urzędu w celu bieżącego informowania pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, przedstawiania wniosków zmierzających do usuwania tych zagrożeń oraz podjęcia odpowiednich działań eliminujących ewentualne nieprawidłowości i zagrożenia.
  • Prowadzenie spotkań negocjacyjnych z firmami i instytucjami szkoleniowymi w celu wyboru najkorzystniejszej oferty realizacji szkoleń bhp, negocjowanie warunków umów zawieranych na realizację ww. szkoleń oraz dokonywanie analizy rynku szkoleniowego w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu szkoleń.
  • Współuczestniczenie w opracowywaniu, modyfikowaniu lub opiniowaniu projektów aktów prawnych i procedur z zakresu bhp. Przygotowywanie materiałów informacyjnych z ww. obszaru na potrzeby organów państwowych oraz komisji parlamentarnych w celu przedstawienia stanowiska Ministerstwa w danej sprawie.
  • Udział w ocenie dokumentacji oraz planów modernizacji pomieszczeń i rozbudowy Urzędu. Przedstawianie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach rozwiązań techniczno-organizacyjnych zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestniczenie w przekazywaniu do użytkowania nowych budynków lub remontowanych obiektów albo ich części w celu dokonania kontroli spełniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Nadzorowanie procesu ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy pracowników i żołnierzy zawodowych, odpowiednio zatrudnionych i pełniących służbę w Ministerstwie, polskich przedstawicielstwach wojskowych, polskich zespołach łącznikowych przy organizacjach międzynarodowych i międzynarodowych strukturach wojskowych, Ataszatach Obrony przy przedstawicielstwach dyplomatycznych RP oraz na stanowiskach służbowych w strukturach NATO w celu opracowywania wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków.
  • Opisywanie stanowisk pracy osób kierowanych na badania wstępne, okresowe i kontrolne żołnierzy zawodowych oraz członków korpusu służby cywilnej i pozostałych pracowników nie będących członkami tego korpusu zatrudnionych w komórkach MON w celu ochrony ich zdrowia.
  • Wspieranie przedstawicieli komórek organizacyjnych MON w zakresie właściwej adaptacji oraz wyposażania stanowisk pracy, w tym na potrzeby osób niepełnosprawnych w celu dostosowania ich do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE

  • Wykształcenie: wyższe z zakresu bhp lub wyższe i studia podyplomowe z zakresu bhp
  • Powyżej 3 lat doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „poufne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego umożliwiającego uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli „poufne"
  • Znajomość: rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie stosowania dla żołnierzy zawodowych przepisów Kodeksu pracy w dziedzinie BHP; rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie ogólnych przepisów BHP; rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie BHP; rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby BHP; Kodeksu Pracy - dział X, Kodeksu Postępowania Administracyjnego; ustawy prawo budowlane; struktury organizacyjnej MON
  • Umiejetności: organizacji pracy własnej, współpracy z innymi, zarządzania innymi, planowania i organizowania, poszukiwania rozwiązań, komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających powyżej 3 lat doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy (np. kopie świadectw pracy, zaświadczenie o zatrudnieniu)
  • Kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228 ze zm.)
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

  • Dokumenty należy złożyć do: 28.10.2016
  • Decyduje data: wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:
    Ministerstwo Obrony Narodowej
    Al. Niepodległości 218 00-911 Warszawa
    Dokumenty można składać osobiście - Punkt podawczy MON, Al. Niepodległości 218 - wejście od ul. Filtrowej (pn-pt, w godz.7.00-18.00.) Na kopercie należy zamieścić nr oferty z BIP KPRM.

INNE INFORMACJE:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

Wynagrodzenie na ww. stanowisku wynosi około 5000 zł brutto plus dodatek za wysługę lat. Weryfikacja spełnienia przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części "dokumenty i oświadczenia niezbędne".
W związku z tym podkreślamy, że kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia.
Niezbędnym elementem ofert kandydatów jest adres e-mailowy.
Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni wyłącznie pocztą elektroniczną o terminie kolejnego etapu naboru.
Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć tłumaczenia tych dokumentów, sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
Oferty otrzymane po terminie zostaną uznane za nie spełniające wymagań formalnych (decyduje data wpływu). Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone.
Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu (z uwzględnieniem informacji dotyczących miejsca i otoczenia organizacyjno - technicznego stanowiska pracy).
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 261 840 042, 261 840 515, 261 840 088.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonanie polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.



Liczba odwiedzin: 4015

Wytworzył/odpowiada: Dyrektor Generalny

Jednostka organizacyjna: Ministerstwo Obrony Narodowej w Warszawie

Udostępnił: Barbara Izydorska

Komórka organizacyjna: Biuro Dyrektora Generalnego

Wprowadzono: 15.10.2016

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji w Polityce prywatności.

×