-
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans. Aplikacje rozważane są z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
-
Jako osoba z niepełnosprawnością nie możesz skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu –
nie składaj dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób
niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji
zawodowej i
społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wyniósł co najmniej 6%.
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami:
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek ul. Plebańska 2, 32-600 Oświęcim
Otoczenie i dojazd do urzędu
Budynek usytuowany jest przy ul. Plebańskiej 2 w Oświęcimiu, w centrum miasta. Wejście główne do budynku dostępne jest od ulicy Solskiego lub od ulicy Dąbrowskiego.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu dojedziesz:
własnym środkiem transportu – Urząd nie posiada parkingu. Na Rynku Głównym oraz wzdłuż ulicy Solskiego dostępne są miejsca parkingowe płatne.
Na parkingu przy ulicy Solskiego jest wydzielone jedno stanowisko parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Przed budynkiem Urzędu na chodniku od ul. Dąbrowskiego jest zamontowany stojak na rowery.
komunikacją miejską – najbliższy przystanek jest przy ul. Dąbrowskiego około 60 m od budynku Urzędu. Do Urzędu można dojechać autobusem komunikacji miejskiej linii nr 1, 8.
Z przystanku do budynku Urzędu można dojść chodnikiem wzdłuż ulicy Dąbrowskiego lub ulicy Solskiego. Chodniki prowadzące do budynku są wykonane z kostki brukowej, granitowej i nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do wejścia do budynku prowadzą schody – dwa stopnie oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Wejścia do budynku
Wejść do budynku można od ulicy Solskiego oraz od ulicy Dąbrowskiego.
Do wejścia do budynku prowadzą schody – dwa stopnie oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi o szerokości 90 cm są otwierane ręcznie, posiadają klamkę w kształcie litery C. Za drzwiami znajduje się przedsionek, a następnie drzwi dwuskrzydłowe wahadłowe, otwierane ręcznie, wyposażone w klamki w kształcie litery C.
Wyjście z przedsionka prowadzi bezpośrednio na salę obsługi, gdzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje.
Wejście do budynku od ul. Plebańskiej nie jest udostępnione i nie jest przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Korytarze, schody i windy
Budynek nie posiada wind, platform. Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą swobodnie poruszać się jedynie w obrębie sali obsługi usytuowanej na parterze. Wejścia na piętra są możliwe wyłącznie po schodach.
Sala obsługi
Sala obsługi znajduje się na parterze budynku. Wchodząc do budynku od ul. Solskiego lub ulicy Dąbrowskiego wchodzimy bezpośrednio na salę obsługi. Na sali obsługi pierwsze stanowisko po prawej stronie (okienko Nr 1) wyposażone jest w pętlę indukcyjną.
Stanowiska na sali obsługi posiadają wysoką ladę, nie są przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pracownicy Urzędu zapewniają obsługę osób z niepełnosprawnościami, minimalizują niedogodności wynikające z niedostosowania architektonicznego stanowisk pracy.
Toalety
Toaleta jest na poziomie parteru, na wprost wejścia głównego. Toaleta jest wyposażona w przewijak dla dziecka. Toaleta nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową (brak wystarczającej przestrzeni manewrowej).
Wstęp z psem asystującym
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Korzystanie z pomocy osoby przybranej
Jeśli jesteś osobą uprawnioną tj. osobą doświadczającą trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, masz prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z nami. Osobą przybraną jest osoba, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.
Korzystanie z pomocy tłumacza PJM, SJM i SKOGN
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy, po przedstawieniu orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność:
masz prawo zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza PJM, SJM i SKOGN jeśli chcesz skorzystać z usług Urzędu; usługa tłumacza jest bezpłatna,
musisz to zrobić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w naszej jednostce,
wskaż preferowaną przez Ciebie metodę komunikowania się z nami,
wskaż sprawę z którą chcesz przyjść do naszego urzędu oraztermin, kiedy tłumacz powinien Ci pomóc w komunikacji z nami podczas jej załatwiania.
Zgłoszenie w tej sprawie możesz wnieść:
pisemnie na adres: Naczelnika Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, ul. Plebańska 2, 32-600 Oświęcim,
na elektroniczną skrytkę ePUAP: /f109f8abqt/SkrytkaESP,
w siedzibie urzędu na sali obsługi,
z konta osoby fizycznej na e-Urzędzie skarbowym przy użyciu pisma ogólnego.