-
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans. Aplikacje rozważane są z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
-
Jako osoba z niepełnosprawnością nie możesz skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu –
nie składaj dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób
niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji
zawodowej i
społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wyniósł co najmniej 6%.
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami:
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek ul. Wadowicka 10
Otoczenie i dojazd do urzędu
Budynek Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, usytuowany jest przy ul. Wadowickiej 10, w sąsiedztwie pętli tramwajowej i autobusowej Łagiewniki. Obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Droga z najbliższego przystanku komunikacji zbiorowej (przystanek Rzemieślnicza, lub Łagiewniki) jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wejście do budynku usytuowane jest od strony ulicy, bezpośrednio przy chodniku, który nie posiada krawężników utrudniających dotarcie do naszej siedziby. Przed budynkiem nie ma schodów. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie w tej lokalizacji zajmuje 3 najwyższe kondygnacje.
Jak dojechać do budynku
Do tej lokalizacji można dojechać: własnym środkiem transportu – przed budynkiem zapewniamy bezpłatny parking dla klientów wraz z wydzielonym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Przed budynkiem znajduje się również parking dla rowerów. komunikacją miejską – w odległości 100 m od tej lokalizacji Izby Skarbowej znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa Łagiewniki. Na pętli oraz przystanku „Łagiewniki” można skorzystać z autobusów linii nr: 106, 133, 135, 136, 178, 196, 578 oraz tramwajów linii nr: 8, 10, 11, 17, 19, 22.
Wejścia do budynku
Do środka budynku prowadzą duże, dwuskrzydłowe, otwierane ręcznie drzwi. Osoby mające trudności w poruszaniu się mogą skorzystać z zainstalowanego przy wejściu dzwonka, pozwalającego przywołać pracownika ochrony, który pomoże dostać się do budynku. W przedsionku za drzwiami wejściowymi znajdują się kolejne dwuskrzydłowe drzwi, otwierane ręcznie. Wejście do budynku jest bezprogowe. Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się pomieszczenie ochrony czynne w godzinach pracy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie. W tym miejscu można uzyskać podstawowe informacje dot. możliwości załatwienia sprawy.
Korytarze, schody i windy
Wejście na piętra możliwe jest schodami oznaczonymi na pierwszym i ostatnim stopniu kontrastem. Klatka schodowa posiada poręcz po jednej stronie. Można również skorzystać z windy wewnętrznej, która umożliwia dotarcie na wszystkie kondygnacje budynku. Winda jest dostępna z wizualnym i dźwiękowym potwierdzeniem dojechania na określone piętro. Przyciski są oznaczone językiem Braille’a na odpowiedniej wysokości. W windzie znajduje się
również dzwonek alarmowy. Nie zainstalowano w niej informacji głosowe. Na każdej kondygnacji widoczne są oznaczenia pięter. Szerokie korytarze zapewniają swobodę poruszania się.
Sala obsługi
Izba Administracji Skarbowej w Krakowie nie prowadzi typowej obsługi klienta. Osoby w stosunku do których toczy się postepowanie, zarówno w trybie odwoławczym lub w pierwszej instancji, mogą zapoznać się z aktami prowadzonego postępowania po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem prowadzącym sprawę. Na siódmym piętrze w pokoju 704 przygotowaliśmy punkt, w którym klient może złożyć konieczne pismo lub wniosek w swojej sprawie.
Toalety
W budynku znajdują się toalety częściowo przystosowane dla osób z niepełnosprawnością w tym po jednej na parterze oraz I piętrze. W Urzędzie znajdują się kierunkowe oznaczenia prowadzące do toalet. Toalety zapewniają odpowiednią przestrzeń manewrową.
Wstęp z psem asystującym Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku procedury uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
Informacja dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Korzystanie z pomocy osoby przybranej
Jeśli jesteś osobą uprawnioną tj. osobą doświadczającą trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, masz prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z nami. Osobą przybraną jest osoba, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw m.in. w organach administracji publicznej.
Korzystanie z pomocy tłumacza PJM, SJM i SKOGN
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy, po przedstawieniu orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność:
masz prawo zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza PJM, SJM i SKOGN jeśli chcesz skorzystać z usług Urzędu; usługa tłumacza jest bezpłatna,
musisz to zrobić co najmniej na 3 dni robocze przed wizytą w naszej jednostce,
wskaż preferowaną przez Ciebie metodę komunikowania się z nami,
wskaż sprawę z którą chcesz przyjść do naszego urzędu oraztermin, kiedy tłumacz powinien Ci pomóc w komunikacji z nami podczas jej załatwiania.
Zgłoszenie w tej sprawie możesz wnieść:
pisemnie na adres: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Wiślna 7, 31-007 Kraków,
na elektroniczną skrytkę ePUAP: /9ew9t75coj,
w siedzibie urzędu:Izba Administracji Skarbowej w Krakowie, ul. Wiślna 7, 31-007 Kraków,
z konta osoby fizycznej na e-Urzędzie skarbowym przy użyciu pisma ogólnego.